PROMETEUSZ – TO MY JESTEŚMY BOGAMI

Luty 29th, 20120 Comments »

Premiera Prometeusza już na początku czerwca.  20th Century Fox przyśpiesza z marketingiem i rusza z nową kampanią wiralową, w której poznamy Petera Weylanda.

Prometeusz to prequel pierwszego filmu o Obcym. Reżyseruje go sam Ridley Scott i bez wątpienia jest to chyba najbardziej wyczekiwany przeze mnie film w tym roku. Dlatego co jakiś czas będę informował was co nowego w projekcie słychać. A zaczynamy od przeniesienia się do 2023 r. i spotkania z Peterem Weylandem.

Fani uniwersum Obcego na pewno kojarzą firmę Weyland Industries. To korporacja, która zawsze stoi gdzieś w tle za  wydarzeniami z filmów, gier i książek. To właśnie konsorcjum Weyland-Yutani wysłało załogę Nostromo na planetoidę, na której doszło do pierwszego kontaktu z xenomorphami w pierwszym filmie o obcych.

W nowym materiale, który niedawno trafił do sieci poznajemy jednego z pierwszych szefów firmy, a mianowicie Petera Weylanda wygłaszającego ognistą mowę na temat Prometeusza, który ukradł bogom ogień, za co został ukarany.  Całość kończy się konkluzją, że ludzie są u progu stworzenia syntetycznych ludzi co czyni nas bogami.

Weyland występuje na konferencji TED 2023  (Technology, Entertainment and Design). Jest to o tyle ciekawy zabieg, że ta konferencja odbywa się naprawdę. Jej oficjalną stronę znajdziecie, tutaj. W ciekawy sposób buduje to wiarygodne tło dla przyszłych wydarzeń, które poznamy w filmie. Warto jednak zaznaczyć, że wydarzenia w Prometeuszu będą się działy w znacznie bardziej odległej przyszłości i prawdopodobnie Peter Weyland nie będzie bohaterem filmu.

Razem z wideo w sieci wystartowała strona korporacji Weiland (www.weylandindustries.com). Na razie jednak nie znajdziemy na niej dużo więcej informacji, niż to jedno wideo.

Wideo wyreżyserował syn Ridleya Scotta – Luke Scott. Nad jego treścią czuwali scenarzyści Prometeusza. Petera Weylanda zagrał w nim brytyjski aktor Guy Pearce.

Na oficjalnej stronie konferencji TED możemy też przeczytać zapowiedź wystąpienia Petera Weylanda, także z 2023 r. (spolszczenie mojego własnego autorstwa):

Peter Weyland zaczął wzbudzać kontrowersje od kiedy ogłosił, że do końca dekady stworzy pierwszego, humanoidalnego robota.

Obojętnie czy sprawdza właśnie granice etyki w medycynie i nanotechnologii, czy podąża krok po kroku z samym Watykanem w kwestii terapii genowej sterylizacji, Sir Peter powtarza zawsze swoje motto „Jeżeli możemy, to musimy”. Po trzech latach nieobecności w mediach, Weyland w końcu ogłosi gdzie teraz będzie podążał. Cokolwiek to będzie, my na pewno będziemy chcieli za tym podążać. 

Czekacie na film? Jesteście już nakręceni? No to pora na naprawdę fatalną wiadomość. Polska premiera odbędzie się dopiero 20 lipca, czyli 1,5 miesiaca po tym, jak nowy film Ridleya Scotta zobaczy już pół świata. Życzę cierpliwości i udanego omijania spojlerów.

« 5 FAKTÓW O PRAWEJ WSZECHNODZE ANGELINY JOLIE
ARTYSTA – NIEMY FILM, Z NAJWYŻSZĄ PRZYJEMNOŚCIĄ »

Categorized Under

film

Post tags

About Michał Kowal

Ojciec założyciel. Fan popkultury, były dziennikarz. Nagrywa i montuje podcast. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.KONTAKT masakultury@gmail.com

» has written 217 posts