NASTROJONY NA WEEKEND – CAN’T STOP!

Luty 22nd, 20130 Comments »

flea

To już piątek – trzeba nastroić się na weekend.

„Can’t Stop” to trzeci singiel zespołu Red Hot Chili Peppers z płyty „By The Way” z 2002 r.  O czym jest ten numer? Cholera wie. Ja obstawiam, że to po prostu tekst dopisany do świetnego funk rockowego bitu (a nie na odwrót). Ale tekst pasujący.  „Can’t Stop” – nie zatrzymasz. Tylko czego? Prawdopodobnie energii, radości życia – to bardziej metaforycznie. Można też spojrzeć prościej – nie zatrzymasz Chada Smitha gdy już zacznie wybijać rytm na swoich garach, Anthonego Kiedisa gdy zacznie rapować, John Frusciante gdy ściska w rękach gitarę i Flea gdy trąca struny na basie. Gdy już klikniecie play to nie zatrzymacie. Do samego końca. A potem klikniecie play ponownie.

Bo dziś jest piątek. Dziś zaczyna się weekend. Dziś nikt Was już nie zatrzyma!

To wykonanie pochodzi z koncertu Live at Slane Castle, zagranego w Irlandi w kwietniu 2003 r. Papryki grały wtedy jeszcze z Frusciante. Oczywiście numer ciągle jest w stałym repertuarze koncertowym. Nie zabrakło go także na dwóch ostatnich koncertach RHCP w Polsce, tym w Chorzowie w 2007 r. i Warszawskim z 2012 r.

 

Nastrojony na weekend – to nowy cykl na Masie Kultury. Co tydzień w piątek będę tu prezentował jedną piosenkę w koncertowym wydaniu. Kawałek, który każdemu chętnemu doda rytmu i energii na cały weekend.

« NOWE SZATY MASY KULTURY
Z PUDŁEM – TIME’S UP! »

Categorized Under

muzyka

Post tags

About Michał Kowal

Ojciec założyciel. Fan popkultury, były dziennikarz. Nagrywa i montuje podcast. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.KONTAKT masakultury@gmail.com

» has written 217 posts