MASA KULTURY PODCAST 4 – ATAK RIMEJKÓW

Kwiecień 1st, 20124 komentarze

Wracamy zremasterowani, zrimejkowani i w 3D!

W czwartym odcinku Masy Kultury zabieramy się za temat rimejków. A że to strasznie grząski grunt to ja i Szymon z Obywatela HD potrzebowaliśmy pomocy. W nagraniu wspomógł nas Michał Szczerba miłośnik kina i organizator akcji ratowania starych kin (Ratujmy Stare Kina!). Także po raz pierwszy (i pewnie nie ostatni) nagrywamy w trójkącie.

Temat zaproponował Szymon przejęty teaserem trailera rimejku Pamięci Absolutnej, w której Collin Farell ma zastąpić Arniego (wideo znajdziecie poniżej). I choć Collina nie lubimy, bo zbezcześcił nasze dobro narodowe (Alicję Bachledę Curuś), to rękawicę unieśliśmy i potraktowaliśmy jako punkt wyjścia do dyskusji na temat sensowności robienia rimejków.

Znowu dominuje kino, ale nie brakuje też paru zdań o serialach i grach. A w finale Michał opowiada o swojej akcji, więc jeżeli lubicie stare kina to warto poczekać.

Odcinek na urządzenia mobilne można pobrać, tutaj. Możecie także wysłuchać go bezpośrednio na stronie klikając przycisk play, o tutaj:

 

Archiwum podcastów znajdziecie tutaj. Zachęcam też do subskrybowania nas na iTunes.

PS

Tym razem podcast otwiera fragment dialogu z filmu Pamięc Absolutna z 1990 r. Zaraz potem możecie usłyszeć fragment piosenki „Come With Me”. I tu śpieszę z wytłumaczeniem dlaczego. Jest to utwór, który promował amerykański film Godzilla z 1998 r. będącego remakiem oryginalnej, japońskiej Godzilli. Ale to nie wszystko, bo kawałek który wykonują Puff Daddy i Jimy Page jest coverem oryginalnej piosenki Led Zeppelin – Kashmir. Rimejk do potęgi!

PS 2

W tle słyszycie muzykę DannoSongs – Free Royalty Free Creative Commons Music. Dajcie znać, czy wolicie słyszeć jak coś przygrywa wam w tle, czy wolicie słuchać nas bez przeszkadzajek.

« MASA KULTURY PODCAST 3 – TEN O ZOMBIE
Adam Badowski »

Categorized Under

podcast Polecam

Post tags

About Michał Kowal

Ojciec założyciel. Fan popkultury, były dziennikarz. Nagrywa i montuje podcast. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.KONTAKT masakultury@gmail.com

» has written 217 posts

 • Witam. Piszę z takim opóźnieniem ponieważ niedawno odkrywałem podcast i szybko staram się nadrobić zaległości. Chciałem tylko dodać słówko w temacie remakeów.

  Pytaliście jakich filmów remakeówprawdopodobnie nie będzie. Otóż nikt rozsądny nie podjąłby się chyba stworzenia remaku filmu z plot-twistem. Wyobrażanie sobie nową wersję „Podejrzanych” albo „Szóstego zmysłu” ?

 • Altairus

  tylko czekać na Indiane Jonesa w 3D a później? Może Władca Pierścieni? W sumie nie mam nic przeciwko, ale niech zmienią animację walki Legolasa z Mumakilem bo już za czasów pierwszej premiery źle wyglądała.

  • indyki

   I żeby było bardziej młodzieżowo niech w Indiana Jones zamiast Harrisona Forda gra Shia LaBeouf!

 • Teszub

  Jak byłem wczoraj w kinie na Królewnie Śnieżce (proszę bez zbędnych pytań ;) to moja narzeczona popłakała się na zwiastunie Titanica w 3D, już wiem, że czeka mnie wyjście na ten film :P Nie znoszę tych niewygodnych okularów 3D … Swoją drogę odnośnie filmów, które nie powinny mieć „rimejków” to Pogromcy Duchów i Powrót do Przyszłości oraz Indiana Jones, a jeśli już ma powstać kolejna część to tylko z udziałem starych aktorów, choć w niektórych przypadkach nie jest to możliwe, Marty McFly na deskorolce raczej sobie już nie pośmiga.