MASA KULTURY – FANTASTYKA NAUKOWA

Luty 13th, 201725 komentarzy

Kosmos, ostateczna granica. Oto wędrówki statku kosmicznego Masa Kultury, przemierzającego podcastowy szlak, aby badać obce światy i cywilizacje…

Nie mówi się „Sajen-Fikszon” tylko „Fantastyka-naukowa”. I dzisiaj o niej! Miedzy innymi o tym czy Gwiezdne Wojny to Science-Fiction czy Fantasy? O naszych ulubionych pozycjach i tych, które zmieniły nas w nerdów. O podróżach w czasie, zwariowanych naukowcach, lotach międzygwiezdnych, kosmitach, mutantach i robotach. Odpowiadamy też na odwieczne pytanie – co wspólnego mają ze sobą Kim Kardashian i Stanisław Lem?

Skoro tematy są tak poważne, to potrzebujemy merytorycznego wsparcia! W tym odcinku udziela go Ryszard Chojnowski, którego znacie na pewno jako Rysława.

Ryszard od lat zajmuje się tłumaczeniem gier, jest ogromnym fanem fantastyki naukowej, literatury i wszystkiego co nerdowskie. Jeśli jeszcze nie widzieliście jego programu Angielski dla graczy, to koniecznie nadróbcie zaległości odwiedzając jego kanał YouTube.

POBIERZ MASA KULTURY – FANTASTYKA NAUKOWA
 

Zapraszamy na naszą wypasioną Grupę na FB!

 

PS W Masie Kultury dowiadujecie się też jako pierwsi, że Grysław powróci!

PPS „Wszystkie pierścienie miały wstawiony kamień, a w jedyny największy” :D

 

W tle podcastu użyto muzyki ROYALTY FREE MUSIC by BENSOUND Archiwum podcastów znajdziecie tutaj.

Zapraszamy, do subskrybowania nas na iTunes.

« MASA SPISKÓW!
MASA KULTURY EKSTRA – LOGAN: DOM ZŁY »

Categorized Under

podcast

Post tags

About Szymon Adamus

» has written 118 posts

 • POLIP

  Mój lot trwał 2 godziny, podcast trwał prawie 2 godziny – przypadek? Kolejny raz, Panowie, żeście mnie uratowali przed nudą w samolocie, za co Wam chwała po wsze wieki, a temat i Gość trafione w dechę, jako że sam byłem zawsze tym fantastą naukowym jednak, przynajmniej do odkrycia Tolkiena, a potem Wiedźmaka. A przedtem to tylko Lem i Dick, chociaż fakt obecności Dicka w mojej młodości może brzmieć lekko podejrzanie. :) Jeszcze Wam tylko wspomnę, że narzeczona ma, zawsze obecna niejako obok mojego słuchania Masy, w czasie naszych lotów nieźle się wciągnęła, z początku niby dla zabicia nudy, ale potem się faktycznie zainteresowała i teraz już sama chce słuchać! Czyli że, jakby nie patrzeć, creditcsy za nowego słuchacza należą się chyba? Duże pozdro!

  • Ściągnij ją jeszcze na grupę i mój kanał YouTube, to masz piwo ;)

   BTW „obecność Dicka w mojej młodości” – śmiechłem :D

   Pozdrowienia dla narzeczonej! Poprosimy o fotki, żeby udowodnić, że istnieje :P

  • POLIP

   Powolutku, po kolei, nie wszystko na raz! Ważne, że na jej samotne podróże już też mi kazała ściągnąć zaległe odcinki, będzie sobie słuchać.

   Fotki, fotki, troszkę tani chwyt, ale doceniam. :)

  • :P

 • Twój ex

  elo, kiedy kolejny odcineczek? nie ma co słuchać, dammn…

 • Paweł Wereszczak

  Cześć :) słucham was od 3 tygodni aktualnie jestem na 85 odcinku ponieważ słucham od najnowszego do najstarszego (taka stopniowa podróż w przeszłość), wasz podcast świetnie nadaje się do robienia questów w World of Warcraft.
  Pozdrawiam :)

 • Konan064

  O Rysław, ale fajnie ;) Gratki za wybór gościa!

  Fantastyka-naukowa <- no me gusta ;p

  „Wszystkie pierścienie miały wstawiony kamień, a w jedyny największy” <- wciąż nie mogę w to uwierzyć :D

  VR – kiedyś coś z tego będzie, choć nie lubię i mi się nie podoba, no ale co ja mogę? MOBA i WoW-like games też od początku nie lubiłem, a jak się skończyło? historia pokazała….

  • Sprzedaż VR póki co idzie rewelacyjnie. Pytanie tylko czy twórcy aplikacji będą mieli dość kreatywności, by było to coś więcej niż wizualny Kinect.

 • Darius

  Świetny odcinek,super gość,założyłem słuchawki na uszy i wyszedłem na spacer z MK nawet nie wiem kiedy minęły prawie 2 godzinki…
  Co do VR jestem po stronie Michała jeszcze jest za wcześnie…
  Świetna robota dzięki.

 • Paweł Kuzia

  Podoba mi się pomysł serii pytań, które mają scharakteryzować człowieka poprzez jego opinie. Cenię, mogłoby być częściej! :)

  • Konan064

   Podłaczam się pod komentarz ;)

  • Pomysł został przekazany do działu rozwoju ;)

 • Ambush

  Świetny odcinek, doskonały flow. Fajnie że był Rysław, oby nie ostatni raz.
  Zgadzam się z Rysławem a nie zgadzam z Michałem – VR przyjmie się a właściwie już to zrobił skoro takie potężne środki są na niego wydawane i zrobi furorę.
  Zgadzam się z Michałem a nie zgadzam z Rysławem – VR w takiej postaci jak dzisiaj nie będzie na rynku konsumenckim funkcjonował podobnie jak telewizor, podkreślam na rynku konsumenckim. Kto ma kupić bo ma taką zajawkę to kupi, reszta powie że nocnik to zbędny bajer nawet za 2 lata. Kolejne generacje zmieniające wygląd, wielkość a w ostateczności poniekąd zasadę działania to już inna sprawa. Zakończy się to czymś na miarę pomieszczenia holograficznego jak w star treku czyli: „Komputer pokaz mi plażę i spokoje morze” bzyk całe pomieszczenie w którym jesteś czyli salon ;) zamienia się w plażę (prawie). To daleka przyszłość ale tak to będzie ewoluować. Ewentualne słuchawki i okularki wielkości korekcyjnych.
  Za to dziedziny naukowe, szkolenia i zawody wymagające ćwiczeń treningów i testów na sucho, przeprowadzania symulacji i prezentacji to jest przyszłość VR. Korporacyjne i biznesowe zastosowania. Medycyna dla przykładu to olbrzymi rynek. Gry to dodatek. Bańka to jest pompowana właśnie na grach, wszystkie ochy i achy, ale innych zastosowań to nie dotyczy
  Uwaga przepowiadam przyszłość: pamiętacie scenę z któregoś Bonda z Brosnanem gdy uczestniczy w wirtualnej symulacji strzeleckiej mając na głowie dziwny wihajster? To już za jakiś czas będzie rzeczywistością dostępną dla każdego. Paintball w hali z ustawionymi przeszkodami w którym giną realistycznie wyglądający przeciwnicy a Ty grasz biegając z giwerą. Podejrzewam że jakiś gigant it to opracuje i będą powstawać obiekty jak dzisiaj tory kartingowe, pierwsze będą w parkach rozrywki. Czekamy tylko na upowszechnienie właściwych technologi i ich rozwój a także źródeł zasilania o których mówiliście. Elementy z westworld, jurrasic park, matrixa w disneylandzie… Kol of diudi na żywo. Do tego roboty… OMG!
  Po „oglądaniu” John Wick 14, będziesz miał siniaki ;)
  Zastosowania militarne a jakże. Wcześniej niż rozrywkowe. Symulacja rajdu dla Gromu? Proszę bardzo.
  VR to pojęcie szerokie, nie oznacza tylko obecnego wiadra na głowie a coś o wiele bardziej przerażającego. O ile nie będzie jakiejś wojny która rozwali system to będziemy tego świadkami Panowie. I tym optymistycznym akcentem kończę.
  Się rozpisałem, dobrze, że Szymon nie musi tego montować.

  • Odpowiem jasno i klarownie – o kurwa jaki długi komentarz! ;)

   Ale przeczytałem od deski, do deski i dziękuję Ci bardzo!

 • Majka

  Brawa dla cichej gwiazdy tego podcastu – KOTA.

 • Ambush

  Proszę wrzucić właściwe nagranie mp3 bo jest poprzedni odcinek.

  • Wszystko się zgadza. Proszę nie szerzyć dezinformacji (nawet jeśli uzasadnionej, bo błąd poprawiliśmy później :P)

 • Robert Zembrzycki

  Zaczynam niniejszym super dyskusję, efektem której w następnej Masie Kulturwy będzie tylko dział komci :D

  Temat dyskusji – jeszcze nie słuchałem, ale i tak się wypowiem ;) SUPER, że gość ;) Pozdro dla Rysława ;)

  • A mogłeś napisać po prostu: Pierwszy!

   ;)

  • Robert Zembrzycki

   Mogłem. Ale chciałem zachęcić Masonów do komciów ;) Bo potem nie ma działu komcie i mi smutno jest ;C

  • Dził komcie powróci, jak zasłuży ;)