MASA KULTURY 65 – GUARDIANS OF THE GALAXY

Sierpień 3rd, 20146 komentarzy

rocket

 

I am Groot!

Oto i oni – Michał, Szymon, Szop, Drzewo, Zielona  Baba, Fioletowy Mięśniak i Jakiś Typ. Razem postanowili uratować galaktykę. Albo nawet dwie jak im się uda.

POBIERZ 65 ODCINEK PODCASTU MASA KULTURY, TUTAJ

 

Archiwum podcastów znajdziecie tutaj. Zapraszam też, do subskrybowania nas na iTunes.

« NOWE SERIALE DRAMATYCZNE – CO WARTO OGLĄDAĆ?
MASA KULTURY 66 – BOLLYWOOD »

Categorized Under

główna podcast Polecam

Post tags

About Michał Kowal

Ojciec założyciel. Fan popkultury, były dziennikarz. Nagrywa i montuje podcast. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.KONTAKT masakultury@gmail.com

» has written 217 posts

 • Werka

  Hej, loty w kosmosie – jak się doczytać w historii postaci (no, OK, pozmieniali historię Star Lorda) to ta maska jest właśnie taka wywalona w kosmos i umożliwia absolutnie wszystko. Jego mocą są gadżety, łącznie ze statkiem, który z opisu brzmi jak TARDIS. Więc tyle od czytelnika wikipedii:P Aaaa, no i zauważcie jeszcze motywy takie jak nawiązania do tego jak rozmawiali Han Solo z Chewbaccą, który coś tam ryczy, a Han słyszy i rozumie całe zdanie. Jest też sporo nawiązań muzycznych, do filmów jakie były popularne w tym samym czasie. Więc jeśli brać Strażników jako film śmiejący się z konwencji, i nawet słitaśne sceny brać jako nawiązanie do różnych konwencji filmów hollywoodzkich, to naprawdę fajnie się ogląda:)

 • Konan064

  Szymon coś miał dzisiaj problem z deklinacją ;p

  Zachęciliście na GotG, toteż idę ;)

 • Sądziłem, że film jest przehajpowany i poszedłem dzisiaj na seans. Oj jak mile się zaskoczyłem… Guardians of the Galaxy to R.E.W.E.L.A.C.J.A.! Chris Pratt gra jak Andy Dwyer z Parks and Recreation, Michael Rooker gra jak Merle z The Walking Dead, a całość to takie Firefly (poczucie humoru + akcja), tyle że na sterydach. Po Avengersach zrobiłem ‚meh’, natomiast tutaj kwiczałem jak rozdziewiczana nastolatka. A MUST SEE!

 • Konrad Wiśniewski

  W trakcie słuchania tego odcinka (wczoraj o 19), pękłem pod presją otoczenia i zarezerwowałem bilet na 21:45 na seans Guardiansów. Naprawdę dobry film :D.
  Swoją drogą, jasne fabuła sztampowa i „ten zły” też raczej bez polotu, ale w zasadzie jego motywacja była wyjaśniona. Wyjaśniona krótko ale, o dziwo, z sensem. Smerf był po prostu fanatykiem-terrorystą, który nie uznawał paktu dyplomatycznego swojej nacji z tą planetą i postanowił, że i tak trzeba ich zmieść. Niby płytkie ale z drugiej strony… jakie lepsze wyjaśnienia mają nasi fanatycy-terroryści poza „oni myślą inaczej”.
  Postacie faktycznie miażdżą. Od genialnych tekstów Rocketa, przez cwaniaczkowate podeście Quilla przez prostolinijność Draxa i oczywiście „I am Groot”. Mi podobała się nawet postać Gamory, chociaż faktycznie była to po prostu „twarda babka z przeszłością”… ahh za wycięcie trailerowej sceny zakładania koszulki, powinno się odjąć filmowi z 4 oczka :P.
  Gość od Draxa nie grał w Niezniszczalnych. Miał jakąś rolę w nowym Riddicku (nie wiem jaką bo nie oglądałem), grał w Człowieku o Żelaznych Pięściach (to jest chyba ten gniotek Rzy, tak?).
  Szymon, absolutnie się z tobą nie zgadzam, dżewko było przesłodkie i nawet ja, człowiek bez serca, rzygłem tęczą wychodząc z sali :D. Swoją drogą, siedzieliście do końca napisów :D? Podobno coś tam było, ja oczywiście jak idiota wyszedłem :(.

  • Drzewko było ponad mój poziom akceptacji infantylności :)

   Ale film fajny. Im więcej czasu od seansu mija, tym mnie konkretnych scen pamiętam, ale w kinie bawiłem się spoko

 • Marr

  Fajnie, że znowu na bieżąco w nierównym wyścigu film-podcast. A zanim wysłucham Waszych narzekań i radości, to dorzucę opinię ode mnie:
  http://deusxtv.wordpress.com/2014/08/05/guardians-of-the-galaxy/ (mam nadzieję, że nie ukrócicie za takie linkowanie)