Tomek Bagiński

Luty 17th, 20120 Comments »

Tomek Bagiński

Tomek Bagiński -Reżyser, Producent Kreatywny. Urodził się w 1976 roku w Białymstoku. Przerwał studia na wydziale architektury by poświęcić się reżyserii animacji. W 1997 roku związał się z Platige Image, gdzie dziś jest jednym z dyrektorów kreatywnych. Wyreżyserował ponad 100 reklam, cinematiki do gier oraz krótkometrażowe filmy animowane. Współtworzył liczne projekty artystyczne.

Jego filmy „Katedra”(2002), „Sztuka spadania”(2004) i „Kinematograf”(2009) odniosły międzynarodowy sukces.„Katedra” była nominowana do Oscara w 2003 roku oraz otrzymała nagrodę główną Best of Show na festiwalu SIGGRAPH. „Sztuka Spadania” otrzymała nagrodę Jury na SIGGRAPHie oraz nagrodę BAFTA. „Kinematograf” nominowany był do Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Tomek odpowiadał za reżyserię animowanej scenografii do koncertu „Siedem bram Jerozolimy” nagrodzonego w 2009 roku nominacją do nagrody Emmy. W 2010 roku wyreżyserował film „Animowana historia Polski”, który promował Polskę podczas EXPO 2010 w Szanghaju. W 2011 roku był dyrektorem kreatywnym kampanii MOVE YOUR IMAGINATION promującej polską turystykę podczas targów turystycznych ITB w Berlinie. Odpowiadał za reżyserię kultowych cinematików na potrzeby gier „Wiedźmin” i „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów” oraz „Cyberpunk 2077”, których wydawcą jest firma CD Projekt RED.

Tomka możecie posłuchać w odcinku:

« Jan “Yasiek” Urbanowicz
MARCOWE PRZESILENIE WŁADZY, CZYLI KRÓTKO O „IDACH MARCOWYCH” »

Categorized Under

goscie

Post tags

About Michał Kowal

Ojciec założyciel. Fan popkultury, były dziennikarz. Nagrywa i montuje podcast. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.KONTAKT masakultury@gmail.com

» has written 217 posts