NOWE SZATY MASY KULTURY

Luty 20th, 20135 komentarzy

logo9

Wybuchowe zmiany.

Pewnie zauważyliście, że na Masie Kultury ostatnio trochę się pozmieniało. To jeszcze nie koniec nowości. Ale żeby ograniczyć wam szok poznawczy podsumuję to co na razie wiemy:

Nowe logo – stwierdziliśmy, że jak mamy być fajni to potrzebujemy jakiegoś bombowego loga. Czegoś co pozwoli nam zwiększyć zasięg rażenia.  Tę koncepcję potraktowaliśmy dosłownie i postanowliśmy stworzyć własnego Little Boya. Jego głównym (i właściwie jedynym) konstruktorem jest rysownik Otis, którego możecie (powinniście!) znać z bloga CartoonWars, oraz komiksów rysowanych dla CD Action i GryOnline.pl. Otis to nie tylko świetny rysownik. To także bardzo pracowity rysownik, o grafiku napiętym jak cięciwa łuku Robin Hooda. A jednak znalazł dla nas chwilę i stworzył nie tylko logo, ale także tło dla całej strony. Wielkie dzięki Otis!

Nowy wygląd – oczywiście gdzie jest bomba, tam też jest i eksplozja. Bomba wybuchła, a siła kinetyczna rozwaliła nam całą stronę. No ale powoli składam ją do kupy. Trochę grzebania w stylach, trochę szukania nowych widgetów i voilà. Oto przed wami odświeżona Masa Kultury. Co prawda kilka rzeczy ciągle jest do dopracowania (między innymi chcę trochę uspokoić tło, bo na razie za bardzo rzuca się na oczy, ale możecie też potraktować to jako chwilowy skutek wybuchu powodujący oślepienie).

W każdym razie – prezentuję wam nową, lepszą, świeższą Masę Kultury i czekam na wasze wrażenia. A może macie jakieś propozycje zmian do wdrożenia? Jestem w ciągu więc może wezmę je pod uwagę :)

Podoba wam się?

Nie tylko szaty są ważne. Dlatego też postaramy się zadbać o treść. Zaczęliśmy z grubej rury, bo zmianom graficznym towarzyszył podcast z Tomkiem Bagińskim jako gościem. I mam nadzieję, że nie będzie to ewenement, ale stały cykl comiesięcznych rozmów z kimś wyjątkowo interesującym. Mamy już ustawioną rozmowę na marzec (zdradzę, że pozostaniemy w podobnej tematyce). Mam pewne plany odnośnie kwietnia.

Potem będę potrzebował waszej pomocy. Piszcie kogo chcielibyście usłyszeć w Masie Kultury. A postaramy sprawić, aby było to możliwe. w końcu teraz kiedy mamy bombę (i nie wahamy się jej użyć!) nikt nam nie może odmówić (a przynajmniej do czasu, gdy nie ma do dyspozycji brygady antyterrorystów).

Ale nie tylko gośćmi, a też codzienną, żmudną pracą Masa Kultury żyje. Dlatego w 2011 przeszliśmy na tygodniowy cykl wydawniczy. Będzie nas więcej, będziemy częściej. I pewnie też będziemy bardziej „sformatowani” o ile w końcu wpadniemy na to jak taki format miałby wyglądać.  Dorobiliśmy się promosa (nie mylić z pornosem. Tego jeszcze się nie dorobiłem, ale może Szymon ma w tym zakresie większe doświadczenie). Przywykniecie do niego, bo będziecie słuchać go przed każdym odcinkiem. Do znudzenia. A jak dobrze pójdzie to też i w innych podcastach (koledzy podcasterzy – pamiętajcie że mamy bombę):

 

Póki sił i chęci starczy będę też przygotowywał dla Was więcej tekstów. Tak żeby urozmaicić stronkę i dać powód do codziennego jej odwiedzania.  Żeby nie było, że obiecuje, a nie daje to macie tutaj recenzję A Good Day to Die Hard i krótki felietonik o niewesołej przyszłości. Teksty nie będą pojawiały się codziennie. Nie chcę robić tego na siłę. Ale na pewno możecie liczyć na kilka wpisów tygodniowo. No przynajmniej do czasu, aż mi się nie znudzi a wy czasem je skomentujecie.

Oczywiście Masa Kultury to także Szymon. I go też zapędzę do pracy ku lepszemu jutro (nie ma, że boli!). A tak na poważnie to mamy kilka pomysłów w zanadrzu. I pewnie nawet część z nich zrealizujemy. Tak więc bądźcie czujni. To jeszcze nie koniec rewolucji. Masa Kultury od samego początku miała być trylogią!

 

« BRAINS? WHERE WE GO WE DON’T NEED BRAINS!
NASTROJONY NA WEEKEND – CAN’T STOP! »

Categorized Under

TrzyPoTrzy

Post tags

About Michał Kowal

Ojciec założyciel. Fan popkultury, były dziennikarz. Nagrywa i montuje podcast. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.KONTAKT masakultury@gmail.com

» has written 217 posts

 • konan

  Hi,

  A mi się nowe logo nie podoba :(
  Masa bardziej mi się kojarzy z budowaniem masy :P
  Fajne byłoby logo z taka wielką puchą aminokwasow xD

 • Konan

  heh, a mi sie nowe logo nie podoba ;p
  masa mi sie bardziej kojarzy z czyms w rodzaju massacre lub „zbuduj masa” xD

  • indyki

   Jedz stejki i będzie masa. A jak dużo stejków się najesz to będziesz mógł sprzedać komuś bombę. Wszystko się zgadza!

 • Fredi

  Fiu, fiu. Mnie się podoba. Tło też tak jak jest. Tam gdzie ma być czytelnie to jest biało, reszta fajna i kolorowa.

  • indyki

   Dzięki :) Mi też się podoba. Trochę wygładziliśmy raster i jednak jest troszeczkę lepiej. No to teraz już możemy podbijać świat.