MASA KULTURY 61 – HORDA

Czerwiec 9th, 201413 komentarzy

horda

Jak mówi stare porzekadło –  człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie

Jakoś tak się zdarzyło, że Polska jest naprawdę zieloną wyspą na mapie świata. Zieloną, czyli wolną od skażenia plagą zombie. Kiedy żywe trupy konsumują mieszkańców Ameryki, Francji, Wielkiej Brytanii czy Izraela – Polacy mogą spać spokojnie. Plaga szwędaczy nas nie tyka. Przynajmniej do teraz.  W 61 odcinku Masy Kultury gościmy ludzi, którzy chcą sprowadzić zombie do naszego kraju za sprawą serialu internetowego – „Horda”. Pomimo, że premiera dopiero jesienią my już teraz przepytujemy pomysłodawcę, scenarzystę i reżysera tego przedsięwzięcia Wiktor Kiełczykowskiego oraz zaangażowanego w produkcję reżysera – Szymona Szymańskiego.

Z podcastu dowiecie się miedzy innymi jak zrobić serial z zombie, ale nie o zombie, dlaczego Poznań musi udawać Warszawę oraz (spojler!) tego, że po żywych trupach niechybnie zapanuje moda na krwiożercze chomiki (znak towarowy zastrzeżony).

POBIERZ 61 ODCINEK PODCASTU MASA KULTURY, TUTAJ

 

A oficjalny kanał komunikacyjny Hordy znajdziecie na Facebooku – Horda web serial

Ps. podcast otwiera i zamyka fragment promocyjny  serialu „Horda”- „Poniedziałkowa audycja Roberta Hasa #1

Archiwum podcastów znajdziecie tutaj. Zapraszam też, do subskrybowania nas na iTunes.

« PODCASTOWY DZIEŃ DZIECKA – PTASIE RADIO
MASA KULTURY 62 – X-MEN NA E3 »

Categorized Under

podcast Polecam

Post tags

About Michał Kowal

Ojciec założyciel. Fan popkultury, były dziennikarz. Nagrywa i montuje podcast. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.KONTAKT masakultury@gmail.com

» has written 217 posts

 • Ciekawa rozmowa i bardzo zainteresowaliście mnie projektem o którym dzięki Wam dopiero usłyszałem! Zastanawia mnie tylko na ile „Horda” będzie mogła uciec od łatki „The Walking Dead”. W każdym zdaniu się Panowie od tego odcinają, a z drugiej wszystko co mówili stawiało mi przed oczami TWD. „Zombie w tle”, „Najgorsze w świecie postapo są ludzie, a nie potwory” itp. Nawet ten motyw z dziewczynką urodzoną już w tym świecie i jej dojrzewaniu w tej rzeczywistości kojarzy mi się z WTD (dla odmiany The Game). Ale słychać było pasję, więc trzymam kciuki aby się udało.

 • Sławek Radziewicz

  Listonosz mi się również podobał. Prawdopodobnie dlatego, że wcześniej czytałem książkę, którą polecam.

 • Kamil Dziwota

  Ja nie na temat, ale może kogoś, by zainteresowała gra Miasmata. Tak w skrócie, to przypomina survivalowe Dear Esther czy Gone Home, ale z bardziej otwartym światem, na który można wpływać trochę jak w System Shock, Deus Ex czy Stalker. Jednak różni się tym, że tutaj rozrywka polega bardziej na m.in. przetrwaniu i ucieczce, chowaniu się przed polującym na głównego bohatera stworem.

  https://www.youtube.com/watch?v=sDqH7B2hcbc

  http://kultura.gazeta.pl/blogi/interakcja/2013/01/kuszace_miazmaty_zachodu_recenzja_gry_miasmata/1

  http://www.rockpapershotgun.com/2012/12/13/miasmata-review/

  Piszę o tym, bo akurat jest w mniej znanym bundle Groupees Be Mine 13 razem z innymi grami (np. uroczą platformówką Fly’n, rogalikiem z co-opem Legend of Dungeon, przygodówkami The Longest Journey, Journey of a Roach) za 4$ (niektóre z gier już od 1$) i niedługo się kończy (chyba we wtorek).

  http://groupees.com/bm13

 • POLIP

  Zastanawiam się tylko, czy konwencja typu „ludzkie tragedie najważniejsze, a zombie gdzieś tam w tle” przemówi do Prostego Ludu. Bo Prosty Lud wolałby napierdzielankę z nieumarłymi, krew i płyny strzelające do niebios oraz cycki. A taki projekt, jaki zaprezentowali panowie, jakkolwiek brzmiący interesująco, może nie nie zebrać odpowiedniej (czytaj: w miarę szerokiej) widowni. Ale trzymam kciuki, bo sama „Horda” to projekt, za który warto je trzymać.
  Co do malej liczby komentarzy – Panowie, jakość, nie ilość! Weźcie pod uwagę porę sesji-matur-końca-roku-szkolnego-Mundialu-urlopu. Myślę, że jeśli nie za pomocą realnego feedbacku, to poprzez pozytywne myśli skierowane w Waszą stronę, każdy słuchacz rozwieje te czarne myśli i jeszcze czarniejsze zapowiedzi. Tak być nie będzie i tak być nie może! Pozdro.

  • A w moim przekonaniu zadecyduje to czy serial będzie dobry czy nie. Mniej istotna jest zawartość zombie w zombie

 • Konrad Wiśniewski

  Ok, odrobina oddechu to mogę się wypowiedzieć :D.
  Zacny odcinek i bardzo fajna inicjatywa, jak dla mnie, dobrze zrealizowanych, seriali o zombie nigdy za mało :D. Oczywiście trzeba trzymać kciuki, żeby jednak nie wyszło z tego „bieda Walking Dead”, ale Panowie brzmieli na tyle przekonywująco, że jestem, w miarę, optymistycznie nastawiony :).
  Wyrobienie się w godzinę, rozmawiając w 4 osoby to istny cud, przyznać się, dużo było cięcia i wywalania materiału :D?

  • No właśnie nie za dużo. Jesteśmy tym także zaskoczeni. Chociaż nie obyło się bez drobnych kłopotów technicznych. Nagranie musieliśmy odzyskiwać z backupu. Co niestety trochę słychać. Ale plan minimum- być w 95% zrozumiałym osiągnąć się udało.

 • pawel

  ledwo oddycham z oburzenia – nagrywajcie dalej !!! – popracujcie nad stroną
  (bo serio jest ohydna) więcej wpisów na FB i będzie więcej ruchu

  • Konrad Wiśniewski

   W sumie ruch na FB jest od Masy i to spory. Do strony też bym się szczególnie nie przyczepiał, ale to kwestia gustu.
   Może po prostu ludzie akurat mają bardziej pracowity okres. Wiem, że ja taki mam teraz :P.

  • Ale nasza strona to przedstawiciel stylu full vintage! Nie rezygnujmy z tego powiewu wioski w internecie. Style wracają co kilka lat i w końcu nasza stronka będzie ponownie dżezi. Wystarczy poczekać.

 • Konrad Wiśniewski

  Zluzujcie porcięta Panowie, sesja trwa w najlepsze :P.
  Ja ledwo uciułałem tą godzinkę na przesłuchanie.

 • Streecik

  ej panowie nie róbcie tego -,-
  jesteście teraz najlepszym podcastem …
  najpierw nieczyste teraz wy ?
  ide się zabić …

 • Dahman

  Mialem nadzieje, ze juz Horde mozna obejrzec, bo palme pierwszenstwa jesli chodzi o pierwszy webserial w polskim internecie zabrali wam „Studenci” czy jak sie to zwie.