MASA KULTURY 49 – HIPSTERIADA

Wrzesień 4th, 20136 komentarzy

imbatman

Jest tylko jeden aktor godny roli Batmana.

Jeszcze nie mieliśmy okazji skomentować sprawy z Benem Affleckiem. Napisze krótko – obsadzenie go w roli Batmana to błąd. I wcale nie chodzi o to, że sobie nie poradzi. Wręcz przeciwnie. Wierzę, że Affleck może okazać się zaskakująco dobrym gackiem. To błąd dlatego, że decyzja kastingowa mogła być dużo lepsza. To błąd ponieważ znowu zostały zmarnowane szanse na pełne pokazanie skomplikowanej osobowości Batmana, na wyłowienie wszystkich targających nim uczuć i uwięzienie ich w jednym, zniewalającym uśmiechu z króliczym zgryzem. To błąd, bo w końcu Batman mógł biec tak jak tylko Tom Cruise potrafi. Affleck nie jest zły, ale Tom Cruise byłby, jak zwykle zresztą, genialny!

A z Affleckiem to się nawet solidaryzujemy. Niemal pięćdziesiąt lat temu nas też obsadzono w rolach krytykantów na Masie Kultury. I wielu osobom jest to nie w smak. Pisali wtedy, że się nie nadajemy nawet do kopania kartofli, a co dopiero do internetów! I pewnie mieli rację. Ale co z tego skoro dalej tutaj trwamy i gadamy?  A konkretniej to gadamy o targach Gamescom i festiwalu Coke Live. Nie zabraknie także newsów oraz waszego ukochanego Sieciowego Szamba Szymona. Dosłownie rzutem na taśmę znalazł się także Jerry, który opowie wam o horrorze „Obeceność”.

I’m Batman!

Pobierz 49 odcinek Masy Kultury, tutaj

 

Spis treści i linkiPokaż

Archiwum podcastów znajdziecie tutaj. Zapraszam też, do subskrybowania nas na iTunes.

« LITERATURA – ZAPRASZAM DO WROCŁAWIA
GRAWITACJA – ODZYSKAŁEM WIARĘ W 3D I FILMY AKCJI »

Categorized Under

podcast Polecam

Post tags

About Michał Kowal

Ojciec założyciel. Fan popkultury, były dziennikarz. Nagrywa i montuje podcast. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.KONTAKT masakultury@gmail.com

» has written 217 posts

 • Szymon

  Czekamy na kolejny odcinek ;)

 • MatioK

  Dobra robota z podcastem. Wiem, ze krotko itd ale chcialem Wam polechtac ego ;)

 • Radosław Beger

  odnośnie piwa na festiwalach i koncertach tu niestety wina polskiego prawa a nie organizatora – trzeba pić w wydzielonych strefach i basta :(( – mało tego piwo powinno mieć co najwyżej 3,5%

 • Konrad Wiśniewski

  Gratuluję Michał, nowego członka rodziny, polecam grę na nudne wieczory: http://www.leasticoulddo.com/comic/20130903/ .
  Rozumiem, że obecność na Gamescomie „po tej drugiej stronie” zawdzięczasz dawnym dziennikarskim wtykom :P? Gamescom to chyba drugie, po PAX, targi jakie chciałbym zobaczyć (i pewnie bardziej w moim zasięgu :P) ale dobrze, że jeszcze się nie zepsuły jak E3.
  Dobrze wiedzieć, że Florence pokazała klasę, zagramanicę może się nie wybiorę, ale, przy aktualnej ilości festiwali, podejrzewam, że kiedyś nasz kraj znowu odwiedzi. Miałem się wybrać na Coke, ale niestety finanse nie pozwoliły.
  Jak rozumiem na Polconie się nie pojawiliście, ale patrząc na profile FB typu „Kolejkon 2013” może to i lepiej :D.
  Nie żebym narzekał i wybrzydzał ale… zaprosilibyście jakiegoś gościa znowu :P.

  • Co do Gamescom to absolutnie odradzam pojechanie tam jak zwykły zjadacz gier. Płacisz kilkadziesiąt Euro za stanie w kolejkach. Natomiast o akredytacje dziennikarską nie trudno (starczy blog, albo artykuł gdzieś) i wtedy nie dość że za darmo, to jeszcze wstęp w środę (dzień dla prasy i biznesu) :)

  • Szymas

   Ale pojechałeś na Gamescom jako twórca i przedstawiciel MK? Czy innego medium? :>