MARVEL HEROES – BETA (PÓKI CO) JAK ALFA

Kwiecień 10th, 20130 Comments »

Marvel Heroes

Możecie być Iron Manem! Spider-manem! Punisherem! Storm! Wolverinem! Kimkolwiek chcecie… jeśli uda się Wam połączyć.

Marvel Heores to nowa gra firmy Gazillion Entertainment, która ma bardzo wielkie szanse, by niejednego nerda doprowadzić do orgazmu. Widok geeków spełniających się seksualnie przed komputerem nie byłby dla mnie zbyt przyjemny, gdybym nie był jednym z nich. Mówiąc w największym skrócie, Marvel Heroes ma być takim Diablo III, ale dla fanów superbohaterów. I to nie byle jakich, bo ze stajni Marvela. Na liście obecnych jest kilkadziesiąt postaci i absolutnie każdy znajdzie tu kogoś dla siebie. Jak nie Hulk, to Żywa pochodnia, jak nie Ms. Marvel, to Jean Grey. Jest nawet szop pracz z wielką giwerą (z Guardians of the Galaxy) Cud, miód i orzeszki… Tylko, że póki co to nie działa tak jak powinno.

Marvel Heroes postaci

Twórcy gry prowadzą obecnie zamknięta betę, do której Wasz uniżony sługa się dostał. O jakości gry zbyt wiele pisać jeszcze nie ma sensu, bo wszystko może się zmienić. Póki co gierka odpalona na laptopie cholernie skacze (Unreal Engine 3 bez optymalizacji? ;), ale walka jest dość ciekawa. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że całość ma być dostępna za darmochę, a w czasie rozgrywki można przełączać się między ulubionymi postaciami. No po prostu czad!

Wiele się może jeszcze zmienić, więc póki co nie ma co oceniać gry. Można za to oceniać betę. Na nieszczęście twórców, bo to co oni odstawili w Europie woła o pomstę do nieba.

Oto kilka ciekawostek związanych z betą Marvel Heroes, które sprawią, że jeśli nie udało się Wam do niej dostać, to nie będziecie już tego żałować.

  • Europejskie serwery są otwarte w jakichś chorych godzinach. Na przykład we wtorek była to 23 wieczorem do rana, w czwartek do rana do 16, a w sobotę od 17 do 1 w nocy. Ja rozumiem, że to tylko beta, a nie demo, ale na Chrystusa, czy nie można chociaż jednego dnia dać ludziom pograć przez cały dzień, wtedy kiedy chcą?
  • Patche ściągają się wolno jak diabli! W sobotę zacząłem instalację najnowszej aktualizacji o 16:30, a skończyłem o… 1:29. Pół godziny po zamknięciu europejskiego serwera :D
  • Jakby tego było mało jeśli podczas ściągania patcha klikniecie Play, to musi się on ściągać od początku.
  • Wydajność i działanie klienta gry pozostawiają wiele do życzenia.

Wnioski? Może być różnie. Z jednej strony jest to tylko beta, więc jest zrozumiałe, że gra jest niedopracowana. Z drugiej jednak jeśli już na etapie zamkniętych testów twórcy mają takie problemy z serwerami i wydajnością gry, to strach pomyśleć co się będzie działo, gdy tytuł trafi na półki sklepowe i każdy spocony od podniecenia fan umięśnionych panów w rajtuzach będzie chciał sobie zagrać.

Boję się powtórki z Diablo III, gdzie Blizzard postanowił wydać produkt szybko w byle jakiej jakości, a potem dopiero dodawać treść w patchach. Premiera Marvel Heroes 4. czerwca. W sobotę pogram więcej w betę i wtedy stwierdzę, czy czekam jeszcze na ten tytuł.

« BIOSHOCK INFINITE – WITAMY W COLUMBII
EVIL DEAD – GROOVY! »

Categorized Under

gry

Post tags

About Szymon Adamus

» has written 118 posts