BATTLESHIP – PYTAŃ KILKA, POMÓŻCIE!

Kwiecień 23rd, 20121 Comment »

Obejrzałem Battleship i taka wiekopomna produkcja zasiała mi w głowie kilka pytań… Spojler alert.

Ja wiem, że filmy wybuchowe bywają głupie. I się im to zazwyczaj wybacza. Ok, wszystko w porządku. Ale czasem poziom debilizmów (całkowicie zbędnych) sięga sufitu. A w tym wypadku poproszę Was (a przynajmniej tych, którzy widzieli już tę wiekopomną ekranizację gry w statki) o wytłumaczenie kilku spraw, bo nie wiem już czy to ja byłem tak głupi, czy ten film pobił aktualny rekord absurdów?

 1. Dlaczego amerykanie strzelali do obcych? – co im właściwie kosmici zrobili i czemu niby byli źli? Źli byli dlatego, że się rozbili? Przecież w filmie nie raz pokazano pokojowe nastawienie stworków, które nie atakowały nie uzbrojonych celów, nie zmuszały ludzi do niewolniczej pracy itd. Dlaczego nikt nawet nie spróbował się skontaktować? Teraz boję się jechać na Hawaje, bo kolega opowiada mi, że to raj na ziemi… Jasne. Pod warunkiem, że nie wezmą Ciebie za kosmitę i nie władują serii z niszczyciela. Witamy w USA!
 2. Dlaczego jedynym wytłumaczeniem sygnału UFO brzmiało, że kosmici chcą rozpocząć inwazję? – co to za założenie? Na ziemi rozbija się kilka statków i chce nawiązać kontakt z domem. To oznacza na pewno inwazję! A nikt nie pomyśli, że E.T. call home. Może chłopaki przyleciały na wakacje, bo sława hawajów i do kosmosu dotarła, a zadzwonić chcieli po inter-galaktyczny odpowiednik pizzy. Albo po hol. Albo po jedno i drugie.
 3. Po co UFO miałoby przejmować planetę w której przez połowę doby panuje dzień? – czyżby w kosmosie było zbyt mało zaciemnionych planet?
 4. Ile osób służy na niszczycielu? – z filmu wnioskuje że około dziesięciu, tymczasem rzeczywistość podpowiada że ta liczba jest bliższa… 3000. Dlaczego więc kapitan służy za snajpera, komandosa i mechanika w jednym?
 5. Zawsze na zwiad wysyła się kapitana i specjalistę od łączności?– nie znam się na armii i wojska unikałem. Jednak zdaje mi się, że na zwiad wysyła się raczej kogoś mniej istotnego niż kapitana i speca od łączności w lichym pontonie.
 6. Jakim cudem kopułą odcięte zostały tylko trzy statki? – no wiecie podczas manewrów płynęli wszyscy raczej zwartym szykiem. Wyruszyli z Hawajów, które zresztą też znalazły się pod kopułą. Jak to możliwe że tylko 3 statki zostały odcięte? Reszta popłynęła na Arktykę, bo było im za ciepło, czy co?
 7. Czy amerykański kapitan może oddać statek japońskiemu oficerowi? – w dodatku oficerowi, który właśnie przyznał się do szpiegowania floty USA. Zaiste ciekawy zwyczaj.
 8. Po cholerę kosmici zniszczyli autostradę poza swoją nieprzekraczalną barierą? – ???
 9. Dlaczego najpierw jednego kosmity nie może zatrzymać cały oddział wojska, a drugiego dnia bez większego problemu robi to jeden otyły inwalida?
 10. Co przez cały pierwszy dzień inwazji robiły dziadki z USS Misouri? – dziadki czekały na walkę? To kto zmieniał im pieluchomajty?
 11. Czy każdy statek muzeum cumuje z zapasem sprawnej amunicji i paliwa? – widać na Hawaje nie dotarli polscy fachowcy od nieskordynowanej centralnie redystrybucji złomu…
 12. Dlaczego właściwie dziwię się, że film będący ekranizacją gry w statki jest głupi? -nie znam odpowiedzi

 

« MASA KULTURY PODCAST 7 – TEN O ALTERNATYWNEJ HISTORII
MASA KULTURY PODCAST 8 – MAJOWY GRATIS »

Categorized Under

film

Post tags

About Michał Kowal

Ojciec założyciel. Fan popkultury, były dziennikarz. Nagrywa i montuje podcast. Uwielbia grać, czytać i oglądać filmy. Zakochany po uszy w spaghetti westernach Sergio Leone, Indianie Jones i Powrocie do Przyszłości.KONTAKT masakultury@gmail.com

» has written 217 posts